[CZ] Jak na neomezený filmový cloud zdarma

Martin Kaše
3 min readMay 23, 2017

Pro většinu našich dat už máme dnes jednoduché cloudové řešení, na hudbu Apple Music a Spotify, na fotografie Apple / Google Photos, na knihy iBook atd. Ale na filmy jsem dlouhou dobu bohužel žádné rozumné řešení nenašel. Ale s příchodem Google Photos neomezeného nahrávání fotek a videí už zde řešení je, a ještě k tomu zdarma a neomezeně. Google Photos totiž umožňuje neomezené nahrávání fotek a videí, ale nezapomeňte že nelze nahrávat přímo do Google Drive, ale musíte použít webové rozhraní www.photos.google.com nebo Google Photos backup aplikaci.

1, V nastavení na photos.google.com povolíme Google Drive

2, V nastavení na drive.google.com zaklikneme volbu “Create a Google Photos folder” (Ve složce Google Photos se vám začnou objevovat vaše nahrané filmy, nezapomeňte že po nahrání se film konvertuje (zvukové stopy, například, pokud jich má film více neztratíte) a může to trvat i 3 hodiny.

3, V nastavení na photos.google.com zaklikneme High quality (free unlimited storage), aby naše filmy nezabírali místo na Google Disku.

4, Svojí filmovou knihovnu nahrajete na svůj Google Photos účet pomocí webového rozhraní nebo Google Photos backup aplikace pro Mac/Windows. ( photos.google.com). Filmy se konvertují do kvality 1080p. Limit na jeden soubor je 10GB a to formátu AVI, MOV a MP4 (MKV pouze přes aplikaci).

5, Ve složce Google Photos na Google Drive si můžeme vytvořit nové složky a přesouvat libovolně filmy a seriály abyste si vaši knihovnu roztřídili.

6, Pro přehrávání na Mac/Windows můžete použít webové rozhraní Google Drive. Pro přehrávání na Apple TV a iOS použijte aplikaci Infuse (je potřeba pro verze za cca 8 euro za rok). Pouze si v Infuse připojíte Google Drive a máte hotovo.

Pokud máte strach o svůj Google účet, nemusíte se bát, smazání nehrozí, dokud filmy nesdílíte. Titulky můžete k filmům a seriálům přidat přímo přes Google Drive, ale nezapomeňte že na rozdíl od filmů zabírají místo ve vaší paměti.

--

--

Martin Kaše

Software Engineer at Price f(x) 👨🏻‍💻 — Remote Worker. JavaScript, React, Linux, PCMR, 3D Print, Low-cost Travel